O nás

Vzdelávaciu agentúru EDA sme založili v auguste 2010 a plynulo sme nadviazali na činnosť úspešnej Školy anglického jazyka, ktorá vznikla v septembri 2007.

V Škole anglického jazyka prebiehalo vyučovanie Callanovou metódou, jednou z priamych metód vyučovania jazyka. So vznikom agentúry EDA sme sa rozhodli zmeniť nielen meno a priestory, ale taktiež metódu vyučovania a stali sme sa licencovanou partnerskou školou pre novú, celosvetovo uznávanú priamu metódu výučby - Direct Method for English (DME).

Ostali sme školou rodinného typu v ktorej kladieme dôraz na príjemnú atmosféru a spokojnosť študentov. Vyučovanie u nás prebieha v malých skupinách s kvalifikovanými lektormi.

Naša škola sa líši od bežných jazykových škôl nielen metódou vyučovania, ale aj prístupom k študentom. Tým, že ich učíme cudzie jazyky rýchlejšou a efektívnejšou metódou, šetríme ich čas aj peniaze. Kurzy ponúkame počas celého dňa v rôznych vyučovacích časoch, aby sme čo najviac vyšli v ústrety požiadavkám našich študentov.

Kto sme

Barbora Droždiaková

Barbora Droždiaková

Vyštudovala Univerzitu Komenského v Bratislave, odbor prekladateľstvo, tlmočníctvo v kombinácii anglický jazyk -  arabský jazyk. V rámci štúdia strávila jeden semester v Káhire a jeden mesiac cestovaním po Egypte. Svoju mnohoročnú prax v učení a prekladateľstve začala už ako študentka. Anglickú kultúru si obľúbila na svojej návšteve Anglicka, kam sa rada často vracia. V Prahe pracovala v oblasti obchodu, kde získala užitočné skúsenosti v podnikani a styku s verejnosťou. V roku 2007 založila v Rožňave Školu anglického jazyka, na ktorú úspešne nadviazala vzdelávacia agentúra EDA ktorej je spoluzakladateľkou. Medzi jej záľuby patria hlavne knihy, kino a prechádzky.

 

Lucia Fifiková

Lucia Fifiková

Vyštudovala anglický jazyk a literatúru v kombinácii so slovenským jazykom a literatúrou na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Prešove. Po skončení štúdií sa presťahovala do Anglicka kde sa na 5 rokov usadila. Zo začiatku vystriedala zopár pracovných pozícií, od sekretárky po telefonistku v call centre. Nakoniec sa usadila na 4 roky v medzinárodnej firme TNT, ako asistent marketingového manažéra. V tejto pozícii získala mnoho skúseností v oblasti obchodu so zameraním na marketing. Popri práci vyštudovala a získala diplom z  Marketingu. Roku 2009 sa rozhodla vrátiť domov, do rodného mesta, kde sa nasledujúci rok stala spoluzakladateľkou vzdelávacej agentúry EDA spol. s r.o.

 

 

 

Miroslav Gonos

Pochádza z Horehronia, na Gemeri sa usadil pred takmer 20 rokmi. Jazykom sa venuje už vyše 30 rokov. Učí nemčinu a angličtinu,     

hovorí čiastočne rusky, maďarsky aj rómsky. Pracuje ako lektor, tlmočník a prekladateľ z nemčiny a angličtiny. Má štátnice z nemeckého

jazyka a aj certifikát z Goetheho inštitútu. V Nemecku strávil vyše 6 mesiacov. Vo vzdelávacej agentúre pracuje od roku 2017.

Jeho záľuby sú jazyky, astronómia, detektívky a futbal.